Articles Comments

Kolekcja Przyrodnicza Pracowni Dydaktyki » Różne

SALE MUZEALNE NIECZYNNE

W związku remontem budynku Wydziału BiOŚ (od strony ul. Gagarina) zwiedzanie kolekcji muzealnych jest niemożliwe, aż do odwołania (koniec remontu prawdopodobnie lipiec 2018). Będziemy informować o terminie ponownego otwarcia sal muzealnych po zakończeniu prac remontowych. … Read entire article »

Filed under: Różne

Dzień Ziemi 2016 w Muzeum

Dzień Ziemi 2016 w Muzeum

22 kwietnia 2016, Z okazji Światowego Dnia Ziemi, odwiedziła nas grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Toruniu. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi zwierzętami, które coraz rzadziej występują w środowisku naturalnym oraz z metodami ochrony gatunkowej. Impreza „Zwierzęta chronione a człowiek” okazała się wspaniałym uzupełnieniem lekcji szkolnych. Zajęcia prowadził mgr Zbigniew Strzelecki. … Read entire article »

Filed under: Polecane, Różne, Wydarzenia w Muzeum

Warsztaty fotografii przyrodniczej w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

Warsztaty fotografii przyrodniczej w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

20 listopada 2015 roku w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy odbyły się warsztaty fotografii przyrodniczej przygotowane w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” Toruń 2015, którego Muzeum jest współorganizatorem. Spotkanie było adresowane dla uczniów szkół średnich z Bydgoszczy. Była to doskonała okazja do przedstawienia naszego Wydziału oraz zaprezentowania kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu. Warsztaty prowadził kierownik Muzeum, dr hab. Adam Adamski.     Foto –  Jolanta … Read entire article »

Filed under: Różne, Wydarzenia w Muzeum