Articles Comments

Kolekcja Przyrodnicza Pracowni Dydaktyki » Archive

SALE MUZEALNE NIECZYNNE

W związku remontem budynku Wydziału BiOŚ (od strony ul. Gagarina) zwiedzanie kolekcji muzealnych jest niemożliwe, aż do odwołania (koniec remontu prawdopodobnie lipiec 2018). Będziemy informować o terminie ponownego otwarcia sal muzealnych po zakończeniu prac remontowych. … Read entire article »

Filed under: Różne

VIII Dni Akwarystyki – Muzeum Przyrody w Drozdowie

Kolejne już, VIII Dni Akwarystyki w Muzeum Przyrody w Drozdowie zorganizowano w dniach 7-9 października. Dr Roman Pawlak dla Gimnazjum z Piątnicy i Szk. Podstawowej z Drozdowa zaprezentował pokaz prawidłowego zakładania akwarium. Następnego dnia w prelekcji „Wybrane inwazyjne gatunki ryb w Polsce” omówił dokładnie takie gatunki jak: trawianka, babka bycza, babka szczupła, babka łysa i rurkonosa.       … Read entire article »

Filed under: Akwarystyka, Wydarzenia w Muzeum

Warsztaty z fotografii i filmu przyrodniczego dla młodzieży w Muzeum

Warsztaty z fotografii i filmu przyrodniczego dla młodzieży w Muzeum

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” Toruń 2016 w Muzeum Przyrodniczym Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska  UMK  w dniach 19 – 22 września 2016 odbędą się warsztaty poświęcone filmowaniu i fotografowaniu przyrody. Warsztaty poprowadzi dr hab. Adam Adamski. Warsztaty będą podzielone na część teoretyczną, która odbędzie się w salach Muzeum oraz zajęcia praktyczne przeprowadzone na terenie Ogrodu Botanicznego Wydziału BiOŚ UMK w Toruniu. Powstałe podczas warsztatów zdjęcia wezmą udział w konkursie. Najlepsze … Read entire article »

Filed under: Wydarzenia w Muzeum